מה למכור בשופיפיי

הרשמה לקורס לימודים – לחץ כאן

עבור יזמים חדשים, מחליט להתחיל עסק מקוון הוא מסע מרגש, אבל זה גם שטח חדש שיכול להיות מאיים וקשה לניווט. אולי ניסית להקים עסק משלך לפני, או אולי אתם מתכננים אחד מאוד הראשון שלך. בכל מקרה, כל עסק חדש יציג הזדמנויות ייחודיות ואתגרים משלו.

החל מבחירת מוצר, ולהעריכו, אימות בשוק, המקור מלאה, בניית החנות, השיווק וההגשמה שלך באינטרנט, יש הרבה מה ללמוד.

אחד המכשולים הגדולים ביותר עבור יזמי מסחר הפעלת העסק המקוון שלהם הוא הצעד הראשון של להבין אילו מוצרים באמת למכור באינטרנט. בחירה הררית לכאורה זה בדרך כלל בסופו להיות הסיבה שרוב האנשים לא באמת להתחיל העסק המקוון שלהם מלכתחילה.

במאמץ לעזור שאפתן יזמי מסחר, נתחנו ו הנדסה הפוכה מאה עסקים מקוונים, מוצרי הנישות שלהם להרכיב המדריך המקיף ביותר כדי לעזור לך אפס על מוצר נישה, כך שאתה יכול להתחיל לבנות שלך עסק מסחר אלקטרוני.

במדריך זה תלמד את סוגי יסוד של הזדמנויות מוצר קיימות, אנו נראה לכם את המקומות הטובים ביותר כדי לחפש רעיונות, למד כיצד להבין ביקוש בשוק ולהעריך הרעיון שלך ולבסוף, אנו נעזור לך למצוא שלך ספקים.

יש לנו הרבה אדמה כדי לכסות אז בואו להתחיל את המסע.

אם אתה כבר פגעת עם רעיון מבריק כבר מן ההתחלה וזה המוטיבציה שלך כדי להתחיל את העסק שלך, מציאת מוצרים מעולים למכור באינטרנט באופן רווחי יכולה להיות משימה מרתיעה. ישנם אלפי אפשרויות בחירה, ובכל זאת, הכל נראה כאילו זה נעשה אלף פעמים לפני.

אז עם כל האפשרויות המוצר האלה שבהם אתה אפילו להתחיל לחפור כדי למצוא את הזהב? הצעד הראשון כדי למצוא מוצרים למכור באינטרנט הוא להיות מסוגל לזהות את ההזדמנויות השונות שקיימות לחשוף מוצרים מעולים.

בפרק זה, נבדוק שמונת סוגי ההזדמנויות הפוטנציאליים עליך להכיר את עצמך עם. הבנת סוגי הזדמנויות מוצר שמונה אלה הם מפתח כדי לעזור לך לזהות הזדמנויות מוצר נישה מצוינות למכור באינטרנט.

תנו מבט הראשון של על כל שמונה סוגי ההזדמנות, אז, נוכל לצלול לתוך כל אחד ביתר פירוט:

לחשוף הזדמנויות מילות מפתח
בניית מותג מעניין ומרתק
לזהות ולפתור לקוח נקודת הכאב
זהה וכן כדי לספק תשוקות לצרכן
עקוב פסיון משלך
חפש פער הזדמנות
לנצל ניסיון ומומחיות משלך
נצל מגמות מוקדם
כל הזדמנות מעל כרוך חשיבה וגישה שונה. בואו לחקור כל אחד ביתר פירוט:

1. לחשוף הזדמנויות מילות מפתח

תנועת חיפוש רגילה יכולה להיות הגביע הקדוש של מסחר אלקטרוני. אם נעשו בצורה נכונה, גוגל ומנועי חיפוש אחרים תגמולנה לך עם כמויות אדירות של תנועה עקבית וממוקדת. בעולם של שולים רזים שבו ערוצי פרסום בתשלום מקבלים באופן עקבי יותר יקרים, זה בדיוק מה שהופך את מוצרים עם הזדמנויות של מילות מפתח כל כך משתלמים.

מחפש הזדמנויות למילות מפתח כרוכים מסתכל אסטראטגי עבור מוצר או נישה באינטרנט מבוסס מילות מפתח אנשים לחפש במנועי חיפוש כמו גוגל ובינג, אז זיהוי קול גבוה אבל מונחי חיפוש תחרות נמוכים. מחקר מילות מפתח יכול להיות קצת טכני, אז הזדמנות זו, כרוכה הבנת בסיס מוצקה של מחקר מילות מפתח אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO).

הזדמנות זו יכולה להיות משתלם במיוחד אם אתם מתכננים dropship מוצרים, כמו שולי על מוצרים dropshipped הם דקים, פעמים רבות מה שהופך אותו קשה להשתמש ערוצי הפרסום ששולם בפועל.

דוגמא: אנדרו Youderian נקט בגישה טכנית בבחירת נישה שהוא חש היה סיכויי הצלחה הגבוהים מבוססים על מחקר מילות מפתח. ניצול גישה זו, אנדרו מצא הזדמנות לדרג מילות מפתח בנישת רדיו CB.

אתה יכול לראות בתמונה למעלה שעסקיו של אנדרו, נכון ערוץ הרדיו, הצליח לדרג בעמדה האורגנית 1 ב- Google עבור מונח החיפוש האורגני "שידורי רדיו חובבי רכב".

זה היה הזדמנויות קידום כזה אשר עזר Right ערוץ הרדיו להיות כל כך מוצלח.

RESOURCE: לקבלת מידע נוסף, צעד-אחר-צעד מדריך על מחקר מילות מפתח, לבדוק את המדריך למתחילים כדי מחקר מילות מפתח עבור מסחר אלקטרוני.

2. בניית מותג מעניין ומרתק

בשונה מן השיטה הקודמת, בבניית מותג פירושו גם בניית קהל. גישת בניית מותג כרוכה בפיתוח הבנה מעולה של הלקוחות הפוטנציאליים שלך, crafting מותג ייחודי חוצב מקום ייחודי במוחו של הלקוח שלך. גישה זו בבניית עסק באינטרנט יכולה להיות יעילה במיוחד להבדיל את עצמך ממתחרים בשוק אם יש תחרות כבדה.

דוגמה: DODOcase, יצרן מקרה iPad עשה עבודה ראויה לציון על קוצו מותג ייחודי. למרות הפועל במרחב צפוף ותחרותי מאוד של מקרי iPad, DODOcase פרץ על ידי מספר סיפור שונה וייחודי, אחד שבו בעניינם באמצעות טכניקות בעבודת יד כריכת ספרי מלאכה מסורתיות בעיר סן פרנסיסקו. זה סיפור ייחודי זה מותג שהפכה DODOcase אחת היצרניות במקרה iPad הטובות בעולם בתוך פרק זמן קצר.

3. לזהות ולפתור לקוח נקודת הכאב

אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לבנות עסק חזק הוא על ידי פתיר נקודת כאב לקוח. מוצרים שפותרים נקודות הכאב יכול להיות משתלם כי הלקוחות מחפשים באופן פעיל פתרונות לבעיות אלה. אתה תרצה לזכור כי נקודות כאב לא תמיד אומרות כאב פיזי, זה יכול גם יכול לכלול מתסכל, זמן רב, או חוויות עניות.

דוגמה: ג'ינג, יזם מסחר ידע שאנשים כי חורק שיניים שלהם יכול לסבול מכאבי תופת. יותר מסתם הכאב הפיזי, שחיקה מתמדת יכולה להוביל חשבונות שיניים יקרים. הידיעה הזאת הייתה נקודת כאב שאנשים רבים יחפשו פתרון ובשמחה לשלם כסף כדי לפתור, ג'ינג השיקה משמר שיניים פרו, שומר שיניים יצוק מנהג במחיר מצוין.

כלבם פעיל הוא דוגמא נוספת של מותג שיכול היה לפתור את נקודת כאב לצרכנים. כמו בעלי כלבים, המייסדים הבינו את התסכול של קניית צעצועי כלב רק כדי לראות אותם מתפרקים כעבור כמה ימים.

לאחר אישור זה עם בעלי כלבים אחרים, הם היו השראה כדי לייצר קו משלהם של צעצועי לעיסה עמידים במיוחד.

4. כדי לספק תשוקות לצרכן

זו עובדה. צרכנים נוטים משקיעים הרבה יותר כסף כדי לפרנס את התשוקות שלהם והרגלים. פשוט רואים גולף. גולף ידועים לשמצה לבזבז אלפי דולרים על ציוד וגאדג'טים עם התקוות והחלומות של הורדת הציון שלהם, אפילו על ידי כהוא זה.

יש קייטרינג תשוקות הטבות נוספות כמו גם כוללים אינטראקציה עמוקה יותר עם המותג שלך, נאמנות למותג מילת גדל שיווק של פה.

דוגמא: שחור חלב ביגוד החלה בשנת 2009 לאחר TooManyTights הבלוג של המייסד התפוצץ פופולרי.

בהכירם את צרכני התשוקה היה עבור גרביונים עם עיצובים ייחודיים והבנת הזדמנות המייסד נוצר שחור חלב הביגוד. היום השחור חלב הינה חברה רב מיליון דולר בה הוא גדל ליותר מ -150 עובדים ומפיצה את מוצריה ברחבי העולם. יתר על כן, על ידי piggybacking על מגמות תרבות הפופ עם העיצובים שלהם הוא מתחבר קהלים נלהבים ולקוחות מתוך מגוון רחב של נישות שונות מעבר רק גרביונים.

5. בצע הפסיון משלך

יש אנשים לשקול בחירת מוצר או נישה מבוסס על תשוקה אישית משלך כדי להיות מתכון לאסון. עם זאת, זה לא תמיד המקרה, והוא יכול בעצם להוכיח להיות רווחית מאוד.

אחד היתרונות הגדולים ביותר לבניית עסק סביב התשוקה שלך הוא שיש העקשנות להמשיך כאשר אתה נתקל בזמנים קשים. נקודה אחת זה לא צריך לזלזל כמו שוהי מוטיבציה הוא מפתח עיקרי לבניית עסק מצליח באינטרנט.

דוגמא: אריק Bandholz החל BeardBrand כמו בלוג אישי דנה באסטרטגיה עסקית ומכירות. אם במשך הזמן התשוקה של אריק עבור אורח חיים מזוקן שמרו מתגנבת בבלוג שלו. בסופו של דבר, הוא הלך והכל על תשוקתו והחל BeardBrand. מותג שמוכר ציוד טיפוח זקן לגברים כי לוהטים לא פחות על זקנם.

תסתכל 6. עבור גאפ הזדמנות

ניצול פער הזדמנות או תכונה יכול להיות משתלם. סוג הזדמנות זו, כרוך בחשיפת בעיות או ליקויים מוצר או שיווק עבור מוצר שיכול להיות מהוון על. פער הזדמנות יכול להתקיים בצורת תכונת מוצר משופרת או נוספת, שוק לא ממומש על ידי המתחרים הנוכחיים, או אולי אפילו לבוא בצורה של יכולת שיווק משלך.

דוגמא: חי פיקרסקי רף מבקש החוצה מהוון על פערי הזדמנות. הוא וצוות scours רישומי מוצר בכל רחבי האינטרנט וביסודיות קוראים את סעיף ביקורות. הם ללא הרף על המשמר מפני ליקויים ופערי תכונה קונה לפרסם. בעזרת מידע זה ביד, הוא מקור ליצרן ועושה, גרסה טובה יותר שלו של המוצר המקורי.

רדיו מקלחת יחסית הציבור הוא מוצר אחד כזה (של מאה) חיים ייצרו ידי מציאת פער הזדמנות במוצר המקורי. על ידי הסתכלות רדיו מקלחת אחרת וקריאת ביקורות צרכנים, הוא מצא פרצת הזדמנות עבור רדיו מקלחת כי היה נטען:

7. לנצל ניסיון ומומחיות משלך

ניצול הניסיון והמומחיות שלך הוא יתרון תחרותי חזק. הפיכת המומחיות שלך לתוך עסק מקוון היא דרך מצוינת להיכנס לשוק עם למעלה רגל חסם הכניסה עבור אחרים.

דוגמה: יונתן Snook, מומחה לעיצוב אתרים ופיתוח בשימוש שנים ידיעתו לכתוב עצמית פרסם ספר על בניית אתרים CSS בשם SMACSS.

ג'יליאן מייקלס, שורה של לרדת בגדול לקח באותה הגישה והשתמש מומחיותה אובדן כושר והמשקל לפתח ולמכור שורה של מוצרים, כולל ה- DVD, ספרים וציוד כושר.

8. ניצלו מגמות מוקדם

ניצול מגמה מוקדם מספיק יכול להיות בעל השפעה מסיבית על עסק חדש. זה מאפשר לך לסלול את מקום במוחם צרכנים ולהקים את עצמך כמנהיג לפני שיש לאחרים הזדמנות. ניצול מגמה מוקדם יכול להיות גם השפעה גדולה על (Search Engine Optimization) SEO שלך מאז אתה תהיה אחד האתרים הראשונים מדברים לאינדקס על ידי מנועי חיפוש כמו גוגל ובינג עבור מונחי החיפוש במגמה החדשים. זה יכול לעזור לך לטפס לחלק העליון של חיפוש דירוגים מהר.

דוגמה: סופי Kovic, מייסד Flockstocks לב למגמה עבור תוספות שיער נוצה בשלב מוקדם מאוד. לפני כל הוצאות כסף או לקנות מלאי, הסופים בודקים את השוק על ידי הלגלוג במהירות חנות בדיקה. התוצאות? 11 מכירות ב 4 שעות. ידיעה הייתה הזדמנות אדירה שבנה את האתר שלה מלא, הורה מלאה, ובסופו של דבר אפילו זכיית Shopify 2012 לבנות תחרות עסקים בקטגוריה הלבושה ותכשיטים.

סיכום

הבנת כל אחד משמונה ההזדמנויות הנ"ל היא קריטית בזיהוי הזדמנויות כאשר אתה מזיז קדימה עם החיפוש עבור המוצר המושלם שלך למכור באינטרנט. בפרק הבא, עם 8 הזדמנויות אלה בחשבון, אנחנו הולכים להסתכל עשרת המקומות הטובים ביותר כדי לחפש רעיונות למוצרי נישה.

עכשיו שאתה חמוש עם הידע של שמונה סוגי הזדמנויות מוצר נישה מהפרק האחרון, הגיע הזמן להתחיל לחפש כמה רעיונות המוצר. מגיע עם רעיון מצוין למוצר למכור באינטרנט יכה לפעמים כשאתה הכי פחות מצפה לזה, רוב הזמן אם כי, זה משהו שאתה צריך להיות יזום על המשמר. האינטרנט מכיל שפע של רעיונות והשראה, אבל איפה בדיוק אתה צריך להתחיל?

בפרק זה נבחן את המקומות הטובים ביותר ללכת כדי לקבל השראה ורעיונות המוצר. כפי שאתה לעבור את כל המשאבים המפורטים בפוסט הזה, לוודא להסתכל מעבר למוצרים עצמם. זה אולי נשמע קלישה אבל בגלל שיש תחרות כבדה בקטגוריות המוצר הנפוצות והפופולריות ביותר, בחירת זווית שונה או מיוחדת יכול להיות אינסטרומנטלי להצלחה שלך. נסה לא רק להסתכל על מוצרים, מעדיפים להסתכל על דרכים חדשות המוצר יכול לשמש, דרכים חדשות זה יכול להיות דמיין ושווקים חדשים עבורו.

אל תשכח את שמונה סוגים של הזדמנויות מהפרק האחרון. כתוצאה רענון, הנה הם שוב:

לחשוף הזדמנויות מילות מפתח
בניית מותג מעניין ומרתק
לזהות ולפתור לקוח נקודת הכאב
זהה וכן כדי לספק תשוקות לצרכן
עקוב פסיון משלך
חפש פער הזדמנות
לנצל ניסיון ומומחיות משלך
נצל מגמות מוקדם
עשה רשימה

כמו שאתם עוברים בפרק זה ברשימת המשאבים, עדיף ללכוד את כל הרעיונות שלך על נייר. ברגע שיש לך את כל הרעיונות brainstormed שלך נרשם, אתה תהיה מסוגל לחזור אליהם מאוחר יותר ולהעריך אותם עוד יותר עבור הכדאיות ובפוטנציאל השוק.

1. התחל עם מה שיש לך או לפתור בעיות משלך

לפני שאתם מתחילים בחיפוש במעמקי האינטרנט ואת הקצוות של כדור הארץ עבור רעיונות למוצרי נישה, זה תמיד הכי טוב להתחיל עם הרעיונות שכבר יש לך. אם אתם כמו רוב היזמים, סביר להניח שכבר יש לך כמה רעיונות למוצרים אתה רוצה למכור או לחשוב על מכירת בעבר. אולי זה רעיון שאתה כבר במשך שנים או אולי יש לך בעיה בחיים שלך כי אין פתרון טוב כרגע.

הנה מספר שאלות שכדאי לשקול בעת ביצוע הרשימה שלך:

אילו מוצרים, נישות או תעשיות שלומך במיוחד מתלהבת או מתעניין?

אילו מוצרים, נישות או תעשיות הם חבריך על התלהבות?

מאיזה כאב נקודות או מתסכל ניסיון יש לכם בחייכם?

דוגמה: מקס ולוורדה את ההחלטה לפתור את אחת הבעיות שלו הוא מתמודד מדי יום; שיער פרוע, מבולגן. עבור רוב הבחורים, ראש המיטה יכול להיקבע רק על ידי שטיפת השיער שלך, אבל זה לוקח הרבה זמן בכל בוקר כל כך מקס נוצר מוצר ניתן לפתור את הבעיה. בוקר הראש הוא כובע מקלחת עם אוניית מגבת סופגת כי אתה יכול לספוג עם מים, מניח על הראש ולשפשף סביב לרגע כדי לקבל את השיער שלך מוכן סטיילינג.

2. קהילה מקומית

הרעיון למוצר המושלם שלך למכור באינטרנט עשוי להיות קרוב יותר ממה שאתה חושב. עסקים לבנים וטיח מסורתיים בסביבה כבר הרבה יותר מאשר עמיתיהם המסחר שלהם. שימת לב מגמות מקומית בתחום הקמעונאות לבנים וטיח רק יכול לעזור רעיונות למוצרים הניצוץ אתה יכול לקחת באינטרנט. נסה בילוי של אחר הצהריים להעיף מבט הקהילה שלך ושים לב מה מושגים קמעונאית חדשים או מעניינים ומוצרים מוצגים.

נוספת להשראה גדולה של מוצר בתוך הקהילה שלך יכולה לבוא מתוך העיתונים המקומיים שלך אשר נוטים תכונת מושגי מוצרים חדשים וחדשניים ומקומיים. כפי שאתה מסתכל על משאבים אלה, שאל את עצמך אם הם יכולים להפוך הזדמנות מקוונת.

דוגמא: יאמי בטן מרק החברה זיהתה הזדמנות לקחת רעיון לבן וטיח מסורתי ולהפוך אותו מושג באינטרנט. חברת מרק בטן יאמי שולחת מרקי תוצרת בית בריאים, עוגות ומאפים בחבילת טיפול מתחשבת. הם לבשל ולאפות כל המוצרים יומיים ולשלוח אותם לחוף במיכלים מבוקרי טמפרטורה.

3. פרסומי מגמה צרכנית באינטרנט

איזה מקום טוב יותר למצוא מוצרים מעניינים למכור באינטרנט מאשר מפרסומים מי תפקיד הוא לאצור רעיונות למוצרים חדשים, מעניינים במגמה. בעקבות מגמת פרסומים הוא דרך מצוינת להתחיל מקבלת תחושה של כיוון מוצרים צריך הולכים ואת רעיונות יזמים אחרים מציגים לשוק. בעקבות פרסומים אלה יכול גם לחשוף אתכם קטגוריות ותעשיות מוצר חדשות שאתה בעבר לא ידעו על.

כנקודת התחלה, תסתכל על פרסומי המגמה הפופולריים המקוונים הבאים:

צפיית מגמה – צפיית מגמה היא חברת מגמה עצמאית שסרק הגלובוס עבור המגמות הצרכניות המבטיחות ביותר ותובנה. צפיה מגמה יש צוות של שלושים אנשי מקצוע במקומות כמו לונדון, ניו יורק, סינגפור, סידני לאגוס כל מחפש ודיווח על מגמות בעולם.

האנטר מגמה – מגמת האנטר היא קהילת המגמה הפופולרית הגדולה, ביותר בעולם. Fuelled באמצעות רשת עולמית של 137,000 חברים 3,000,000 אוהדים, האנטר המגמה הוא מקור השראה שואף יזמים על לחפש רעיונות למוצרים חדשים.

ג'רמי, מייסד המגמה האנטר אומר, "כמו רבים מאיתנו, הייתי יזם בנשמתו, אבל אני לא יודע מה רעיון רציתי להמשיך. בחרתי את הקריירה כי חשבתי תוביל אותי הרעיון העסקי שלי .. . אבל אחרי שנים של חיפושים, הייתי עדיין מחפש השראה זה היה הרגע שבו התחלתי האנטר מגמה -.. מקום לאנשים סקרנים ללא שובע לשתף רעיונות ולקבל השראה "

Springwise – ישנם מיליוני רעיונות עסקיים פורש הגלובוס הפועלות באופן ספציפי, יש סגנון משלהם, ולשווק באופן ייחודי. זה לא תמיד אפשרי לטייל בעולם בחיפוש אחר רעיונות אלה כדי להביא הביתה אף. זה המקום שבו Springwise מגיע. Springwise מטייל בעולם בשבילך, על החיפוש אחר רעיונות יזמיים חדשים, מגמות, וסיפורים. Springwise מפרסמת מדי יום עלון שבועי, שבו אתה יכול להירשם בחינם.

דוגמא: דן, מייסד נעלי Inkkas הוא דוגמא מצוינת של מישהו שלקח מגמה ממדינה אחרת והביא אותו בצפון אמריקה. Inkkas הם נעליים יפות, ייחודיות שעוצבו באמצעות טקסטיל בדרום אמריקה אותנטי. הרעיון עלה על כשדן לב למגמה עבור סגנון זה של נעליים בפרו. לאחר שהחליט כי זה היה מוצר נהדר כי גם יעשה היטב בשוק בצפון אמריקה, הוא הביא את הרעיון הביתה מוצלח במימון פרויקט Kickstarter וגייס לא פחות מ 77,000 $ ב-הזמנות מראש עבור נעליו.

4. חברות מובילות בתעשייה

אולי אתה לא יודע איזה מוצר למכור, אבל אולי אתה מכיר את התעשייה או שוק אתה רוצה להיות ב. שימוש בכלים מקוונים שונים, אתה יכול לגלות ופעל המשפיעים בתעשייה אתה מעוניין. בעקבות האנשים הנכונים על מדיה חברתית יכולה לעזור לחשוף ולעורר רעיונות חדשים מן זרם בלתי פוסק של תוכן שאצר בזהירות מהעם הנמצאים ידע.

ישנם מספר כלים מקוונים גדולים אתה יכול להשתמש בו כדי לגלות את המשפיעים מקוונים עבור ענף מסוים או בשוק:

topsy

FollowerWonk

ציפור קטנה

5. בלוגים ביקורת מוצר לצרכן

חוות דעת על מוצר ואתרי גילוי יכולים להיות גם מקור נפלא של רעיונות והשראה. אתרים כמו Uncrate (מוצרי גברים) ו Outblush (למוצרי נשים) הם דרכים נהדרות כדי לראות מגמות מוצר אוסף חדשות מדי יום. איזו דרך טובה יותר כדי לקבל השראה מאשר לקבל הצצה אל הים מדי יום מוצרים חדשים ומעניינים יזמים אחרים מביאים לשוק.

הנה רק כמה דוגמאות של בלוגי מוצר צריך הפופולריים כדי להתחיל:

Uncrate

Outblush

Bless זה Stuff

חומר מגניב

Gear מוס

werd

HiConsumption

תנור

אל תגבילו את עצמך רק כדי להסתכל על בלוגי המוצר הגדולים ופופולריים אבל לחקור אתרי ביקורות נישה כמו גם. חשב מה סוגי מוצרי נישות אתה מעוניין במיוחד אחרי בלוגי ביקורת מוצר בנישות אלה.

אתרי 6. אוצרות חברתיים

אתרי אוצרות חברתיות כמו Pinterest יכול להיות מכרה זהב עבור רעיונות למוצרים נישה. רבים מן הדימויים מכילים מוצרים צריכים מעניינים, חדשים במגמה. באמצעות מובנה אותות חברתיים לפעמים אתה יכול לקבל תחושה כמעט מיד הפופולריות שלהם. זה יכול להיות הרמז הראשון שלך אם יש שוק עבור המוצר.

כמה מן האתרים curations החברתיים הגדולים לבדוק כוללים:

Pinterest – Pinterest הוא אחד של הרשת החברתית בעלת הצמיחה המהירה ביותר עם למעלה מ -50 מיליון משתמשים חודשיים. הקפד לבדוק את הסעיף הפופולרי עבור מה כרגע טרנדים.

Polyvore – Polyvore הוא עוד שירות גדול, בדומה Pinterest. הקהילה הגלובלית של Polyvore יצרה מעל 80 מיליון "סטים" דמוי קולאז המשותפים ברחבי האינטרנט.

פנסים – פנסים מתארים את עצמם כחלק חנות, מגזין רשימת משאלות. לא משנה מה הוא, הוא מלא רעיונות למוצרים בשבילך לחקור.

Wanelo – Wanelo (רוצה – צריך – אהבה) מתאר את עצמו כקהילה עבור כל הקניות עולמות, וקירוב מוצרים וחנויות בתוך Pinterest כמו פורמט פרסום המוצר. אתה יכול להתחיל על ידי לקוחות מתוך במגמת אנשים.

7. Business-to-Business (B2B) שווקים סיטוניים

איזו דרך טובה יותר כדי לקבל רעיונות מוצר מאשר תקין מהמקור. זו הייתה אופציה פופולרית בקרב יזמי מסחר לזמן רשימה זו לא תהיה שלמה בלעדיו. אתרי מקור סיטוניים יצרניים כמו Alibaba חושפים לך אלף רעיונות למוצרים פוטנציאליים. זה יכול להיות קל להגיע מום עם הסכום העצום של מוצר זמין אז קח את הזמן שלך.

חלק מאתרי המוצר הסיטוני B2B יותר הפופולריים הם:

Alibaba – שמעת סביר של Alibaba. הם חברת המסחר הגדול ביותר בעולם, אפילו הגדולה יותר מאשר אמזון ו- eBay בשילוב. Alibaba מתחבר צרכנים בכל רחבי העולם עם סיטונאים ויצרנים (בדרך כלל) מאסיה. עם מאות אלפי מוצרים, אין הרבה שאתה לא יכול למצוא ב- Alibaba.

למרות שזה מקובל כי Alibaba הוא מסד הנתונים הסיטוניים יצרן הגדול ביותר באינטרנט, יש הרבה אתרים אחרים דומים Alibaba אתה יכול להשתמש עבור השראה למצוא רעיונות למוצרים.

חלק חברות המתחרות הגדולות של Alibaba כולל כדאי גם להקדיש זמן לחקור כוללים:

tradekey

גלובל מקורות

מיוצר בסין

8. Marketplaces לצרכן באינטרנט

עוד מקור עשיר לרעיונות מוצר הם שווקי צרכן מקוונים. מיליון מוצרים הם כנראה לשון מעטה לכן אולי כדאי להתחיל את החיפוש עם חלק מהפריטים הפופולריים במגמה ו להסתעף לקטגוריות מעניינות אחרות לתפוס את העין ומשם:

eBay – eBay הוא אתר המכירות הפומביות המקוון הגדול ביותר לצרכן.

eBay פופולרי – להלן רשימה חלקית של קטגוריות המוצר הפופולריות ביותר ב- eBay.

רוזן צפה eBay – כלי מקוון כי יפרט את הפריטים הפופולריים ביותר ב- eBay מבוסס על כמה אנשים "צופים" אותם.

אמזון – אמזון היא הקמעונאית הגדולה ביותר באינטרנט.

רבי מכר אמזון – המוצרים הפופולריים ביותר של אמזון על בסיס מכירות. עודכן לשעה.

הובלות אמזון Shakers – גיינר הגדול של אמזון בדרגת מכירות במהלך 24 השעות האחרונות. עודכן לשעה.

Kickstarter – Kickstarter הוא אתר קהל-מימון הגדול.

Kickstarter גלה – עיון בכל הפרויקטים לפי פופולריות, מימון, בחירות הצוות, כמו גם אפשרויות רבות אחרות.

Etsy – Etsy הוא שוק עבור פריטים בעבודת יד.

פריטי טרנד Etsy – בדקו את הפריטים במגמה הנוכחיים ורישומים על Etsy.

AliExpress – AliExpress הוא שוק סיטונאי חדש לצרכן מ Alibaba המאפשר לך להזמין בכמויות קטנות.

AliExpress עממית – המוצרים הפופולריים ביותר להירכש על AliExpress.

9. קהילות הפורום החברתי

Reddit הוא צובר חדשות התקשורת החברתית הגדולה. הוא מתאר את עצמו בתור בעמוד הראשון של האינטרנט הוא מאוד השפעה. יש Reddit אלפי "subreddits" שהן תתי סעיפיו או נישות, כי כדי לספק בנושאים שונים ותחומי עניין. זה בתוך subreddits אלה שאתה יכול למצוא המון השראה לרעיונות המוצר.

אם יש לך רעיון בענף מסוים, נישה או קטגוריית מוצרים, זה שווה לעשות חיפוש ומציאת קהילת subreddit ראויה להצטרף באופן פעיל להיות חלק.

ישנם גם subreddits רב התמקדו המוצר עמוס רעיונות.

הנה כמה דוגמאות:

Buy It For Life – עבור מעשית, עמיד ואיכות עשה מוצרים אשר בנויים להימשך.

לשתוק ולקחת את הכסף שלי – מעניינים, חכמים, מוצרים שימושיים כי שאנשים רוצים … קשה.

ישנם גם מספר subreddits למוצרי אמזון אצרו, הקפד לבדוק את הדברים הבאים:

המיטב של אמזון

המיטב של אמזון קנדה

המיטב של אמזון בבריטניה

דברים זולים באמזון

מצא את זה על אמזון

אם אתה פעיל על Reddit לשים לב, מדי פעם אתה נתקל הודעות מעניינות כמו אלה:

Reddit, מהו מוצר אחד מתחת לגיל 20 $ שאתה ממליץ לכולם לקנות?

מה 100 $ פריט יש את היכולת המשמעותית ביותר כדי לשפר את איכות החיים?

לא משנה באיזה ויציעו לכם לקחת, Reddit הוא היה וממשיך להיות מקור עשיר ובעל ערך של רעיונות יזמיים והשראה, בשילוב עם קהילה תומכת.

10. Instagram

Instagram היא לא רק תמונות של מזון גורים, זה גם אופציה נהדרת עבור גילוי רעיונות למוצרים חדשים. כי זה צילום מבוסס, זה עושה את זה קל לסרוק באמצעות רעיונות רבים ותמונות במהירות.

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להשתמש Instagram לחפש רעיונות למוצרים נישה:

Hashtags – שוב, אם יש לך עניין מסוים לקטגורית מוצר או בתעשייה, אתה יכול לנסות לחפש את הסולמית החלימה ובעקבות אנשים רלוונטיים בשוק נישה / או בתעשייה. עוד אופציה נהדרת היא לבצע חיפוש על Instagram עבור סולמית חלים המרמזים עניין קונה ומכוון כמו #want ו #buy.

חשבונות אוצרות מוצרים – ישנם דיווחים רבים על Instagram שהפוסט אצר תוכן המוצר. כמו דוגמאות רבות אחרות לעיל, סביר להניח שתרצה לחפש ולמצוא חשבונות בתוך נישות אתה מתעניין במיוחד. כדוגמה, Shopify ואוצר מוצרים מעניינים וייחודיים מ 90,000+ חנויות מקוונות של Shopify. זה יכול רק לספק את הרעיון או ניצוץ למוצר הבא שלך.

סיכום

עם כל המשאבים האלה אתה אמור להיות מסוגל להתחיל לייצר רשימה די בריאה של רעיונות ומוצרים ראשוניים להתחיל בבחינה נוספת. בפרק הבא, אנחנו הולכים להסתכל דרך כל המשאבים עצמנו ולשתף כמה רעיונות מוצר מעניינים איתך.

עד כה שלמדת כשמונה סוגי הזדמנות מוצר בפרק האחרון שאתה הוכנסת לך את המקומות בעשיריית יזמים ללכת כדי למצוא רעיונות למוצרים חדשים. הגלגלים בראש שלך צריכים להתחיל לפנות בשלב זה אולם יזמי מסחר חדשים רבים נוטים overthink דברים להכפיש את רעיונותיהם באופן אוטומטי. בפרק זה, רצינו להראות לכם כמה קל זה יכול להיות כדי לבוא עם רעיונות למוצרים ראשוניים וכן כיצד לבצע חיפוש שטחי מהיר מאוד כדי לקבוע אם המוצרים הם כדאי להציץ נוספים.

חפשנו כל המשאבים שהוזכרו בפרק הקודם, ובחרנו עשרה מוצרים זה נראה מעניין. כמבחן ביקוש למוצר מהיר מאוד נחצינו בדוק את כל הרעיונות ב- Google Trends. כל עשרת הרעיונות למוצרים שנבחרו תהיה מגמה בשוק כלפי מעלה חזקה, מה שהופך את המוצרים האלה ראויים להעריך עוד יותר

בואו נתחיל.

הצהרה: אלה אינם הציעו למכור מוצרים באינטרנט. הם פשוט פריטים שמשכו את התשומה שלנו והם במגמה כלפי מעלה לפי Google Trends. לפני בחירת מוצר למכור באינטרנט אתה צריך קודם כל לעשות בדיקה נאותה משלך כדי לקבוע ביקוש בשוק ופוטנציאל.

רענון פרק 4

לפני שאנחנו קופצים לתוך כמה מוצרים במגמת מעניין כי תפסו את העין, בואו נסתכל שוב בעשרת המקומות הטובים ביותר כדי לחפש רעיונות כדי להיזכר בפרטים:

לפתור בעיות משלך
קהילה מקומית
פרסומי מגמה צרכנית באינטרנט
חברות מובילות בתעשייה
בלוגי ביקורת מוצר לצרכן
אתרי אוצרות חברתיים
Business-to-Business (B2B) שווקים סיטוניים
Marketplaces לצרכן באינטרנט
קהילות פורום חברתי
אינסטגרם
שימוש במקורות אלה, הנה עשרה רעיונות המוצר באנו עם:

1. ברים Paleo

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? חברים

דיאטות ותזונה הם תעשייה שמשתנות ללא הרף מבוסס על אופנות ומגמות. כי זה תמיד משתנה, תמיד יש מקום להזדמנויות חדשות ומוצרים להיות מוצגים. בתוך בשנים האחרונות, מגמה של דיאטת Paleo כבר צוברת קרקע. הדיאטה Paleo היא תוכנית תזונה מודרנית המבוססת על דיאטה המשוער של בני אדם הפליאוליתית שחיו לפני 15,000 שנים.

אנחנו לא צריכים להסתכן יותר מדי לתוך הקהילה שלנו לחשוף את המגמה הזו. יש לנו המון חברים כי לבצע את דיאטת Paleo. לדבר עם אנשים אלה, חשפנו את הרעיון בר תזונת Paleo.

כאשר מסתכלים על חטיפי אנרגיה Paleo ב- Google Trends, אנו יכולים לראות ספייק מסיבי החל בסוף הזנב של 2010.

בדקו את הגרף הבא:

RESOURCE: ייצור מוצר מזון יכול להיות מסובך עם חוקי מזון ותקנות אבל עם קצת חיפוש נתקלנו YouBars. כיצרנית חטיף, YouBar יש מגוון רחב של אפשרויות עבור אנשים המעוניינים וחטיפי חלבון תווית סיטוניים ופרטיים / תזונה יטפל בכל הייצור וסימון הנדרש על פי דין.

2. עניבות פרפר

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? הקהילה שלנו

אם יש ענף אחד שמשנה לעתים קרובות יותר מאשר תזונה, זה אופנה. ענף זה משגשג שמשתנות ללא הרף מגמות ושוב, זה אומר שמשתנה ללא הרף הזדמנויות ליזמים. גברי עניבות פרפר היא פריט אחד שראינו יותר ויותר אופנתיים בקהילה שלנו, במיוחד כעת ייפתח חלון אופנת גברים בקניונים המקומיים שלנו.

אם ניקח ל- Google Trends, ומחפש "עניבות פרפר לגברים" כמעט שולשו במהלך שלוש השנים האחרונות. פי שלושה לקפוץ זה ממחיש מגמה הולכת וגוברת של גברים החושבים על לא רק עניבות פרפר, אלא גם איך הם מתלבשים ולחפש בכלל.

אחד היתרונות של מוצרי אופנה אביזר של גברים היא שיש ואת מגמת עלייה כללית של קטגוריית מוצרים זו. Forrester Research ציינה כי המכירות הקמעונאיות באינטרנט הכולל לארה"ב של אביזרים לגברים צפויים להכות -370 מיליארד $ עד 2017. הוא זה חדשות טובות עבור מי שבוחר למכור מוצרים בשוק זה.

3. ריבועי כיס

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? המשפיע מדיה חברתית

בגלל המגמה בעניבות פרפר ואבזרים של גברים בכלל, הנחנו היו ומוצרים אחרים סביר להניח כי עלול להפוך הזדמנויות עסקיות נהדרות מקוונות. בפנותו אל בלוגרים אופנת גברים כמה וחשבונות הטוויטר שלהם, סרקנו הציוצים שלהם כדי לראות אילו מוצרים אחרים הם כבר מדברים על לאחרונה.

כפי שמתברר, עניבות פרפר אינן אבזר האופנה לגברים היחידים בה הוא צובר תאוצה בימים אלה. ריבועי Pocket גם מצווים קצת תשומת לב חזקה.

נראה מן Google המגמה לחודשים "ריבועי כיס" כי הם עלולים להיות גם הזדמנות גדולה יותר עניבות פרפר.

ריבועי Pocket גם לעשות את מוצר מעוניין כי הם פשוטים יחסית לייצר. בנוסף, ריבועי כיס, אם בצורה נכונה יכולים להביא כמה שולים חזקים. עם רק חיפוש מהיר, אנחנו גם יכולים לראות כי רבי מותגים גובים 60 $ ליחידה.

4. משקפי שמש עץ

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? Business-to-Business בשוק הסיטונאי – Alibaba

כדי למצוא רעיון למוצר הבא שלנו, לקחנו Alibaba, בשוק הסיטונאי העסק אל העסק עם מאות אלפים, אם לא מיליונים של מוצרים. גלישת הסעיף הפופולרי הבחנו משקפי שמש במהירות עם מסגרות עץ. מחפש את "משקפי שמש עץ" ב Alibaba חוזר 22,603 מוצרי 555 ספקים. עם זאת אספקה הרבה, יש דרישה חזקה סביר.

כדי לאמת את החשדות שלנו, לקחנו Google Trends. נראה כי משקפי שמש עץ ממוסגר הם מוצר חדש למדי אבל רשם גידול עניין עקבי כמעט מדי שנה מאז תחילת פעילות.

על ידי הסתכלות על הגרף מגמה זאת, נוכל מייד רואה סימן אזהרה על כך שאנו צריכים להיות מודעים. בכל שנה יש כבר לטבול די גדול, אשר ככל הנראה מייצג את העונתיות של עסק משקפי השמש.

5. שעוני עץ

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? השוק של הצרכן באינטרנט – Kickstarter

לאחר מציאת משקפי שמש עץ על Alibaba, חשבנו על המגמה בכלל עבור אבזרי עץ. ראינו אביזרים רבים עץ לפני על Kickstarter אז התחלנו החיפוש שלנו יש ויפה חצה במהירות שעונים מעץ.

מ- Google Trends, נראה כי שעוני עץ היו קיימים מאז סוף שנת 2004, ומאז השיגו טיפוס איטי אך יציב ריבית עד 2012. עם זאת בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות את הצמיחה שטוחה קצת למעט ספייק אחד גדול.

6. טייטס

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? מוצרים & מגמת דיסקברי סקירת אתרים – Outblush

בדקנו הרבה מוצרים של גברים ואבזרים אבל אנחנו גם נתקלנו המוצר של נשים כי יש לראות כמה צמיחה אדירה הריבית לאורך השנים האחרונות.

אנו להירשם ולקרוא באופן קבוע בלוגים ביקורת מוצר כמו Uncrate ו Outblush. גלישת Outblush מקום שבו נתקלנו כמה רישומים עבור החותלות של נשים, במיוחד אלה עם דפוסים מודגשים.

בדוק את המסך למטה:

פרט העונתיות החזקה של ביקוש למוצר, המגמה עבור חותלות נראית מאוד חזקה, גדל באופן משמעותי מדי שנה.

7. סיגריות אלקטרוניות

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? קהילה ופרסומים חדשים

E-סיגריות הן עסק גדול. סיגריות אלקטרוניות הן אלקטרוני עצמאי "vaping" התקן. לפעמים המכונה מאדה אישי או מכשיר אדים דיגיטלי הוא מכשיר מופעל באמצעות סוללה נטענת המדמה עישון טבק.

E-סיגריות נמצאות בכל מקום בימים אלה. ראינו את זה בחדשות והקהילה שלנו אבל זה באמת קפץ אלינו כאל רעיון למוצר פוטנציאל כאשר אנו קוראים את המאמר מדוע סיגריות אלקטרוניות עומדות להתפוצץ על פורבס.

הגרף של Google Trends מתאים מחשבותינו למגמה זו בדיוק.

בעוד E-סיגריות הן מוצר מעניין, זה שוק די חדש וזה רק מתחיל לקבל את תשומת הלב של רגולטורים. אמנם זה נראה כאילו זה יכול להיות שוק משתלם עכשיו, שוק זה יכול להיות קשה יותר להיכנס ומגבילים בשנים הקרובות.

8. E-Liquid (Refill עבור E-סיגריות)

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? חברתי פורום קהילות – Reddit

בעוד אני מסתכל על מידע נוסף על סיגריות דואר החלטנו ראש Reddit כדי לראות מה אנשים אומרים עליהם. להפתעתנו, מצאנו subreddit המוקדש במיוחד ליצירת תערובות ייחודיות משלך של מילוי נוזל סיגריות דואר.

כפי שחשבנו, גידול המגמה עבור דואר נוזלי התואם את צמיחת סיגריות דואר מקרוב. צמיחה חזקה בסך הכל ומה שנראה הזדמנות עסקית פוטנציאל גדול.

9. שמן קוקוס

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? אתר אוצרות חברתי – Pinterest

במהלך גלישת Pinterest, תמונות שמן קוקוס שמר צצים. כנראה שמן קוקוס הוא גדול כל אחד ב-שמן בריא שיכול לשמש לבישול, כמו שפתון, קרם לחות, קרם גילוח, מרכך טיפול עמוק, מסיר איפור, פילינג גוף, עקיצות באג … והרשימה עוד ארוכה.

כאשר מסתכל על גרף המגמה, המגמה כלפי מעלה לא מוטלת בספק מאז 2011.

שמן קוקוס הוא מוצר מעניין כי משום שנראה שהוא יש שפע של שימושים. כל אחד מהשימושים האלה יכול להיות הזדמנות נישה להמשיך ולחקור.

10. Matcha אבקה

מאיפה אנו מוצאים את הרעיון הזה? אינסטגרם

במהלך גלישה באמצעות הזנת Instagram שלנו נתקלנו תדמית שמישהו פירסם של אבקת Matcha. Matcha מהחורץ דק אבקת תה ירוק הפך הגדלה פופולרית, כמו גם את קטגורית התה בכלל. חלקי תה סופרמרקט התפוצצו מלבצע האדום רוז Tetley למגוון של מאה מותגים בשנים האחרונות.

המגמה של אבקת Matcha כבר גדלה מדי שנה מאז 2009 ורק לאחרונה, ראתה ספייק מסיבי עניין חיפוש.

מה הלאה?

עם שני הפרקים הקודמים לזכור, חיפשנו באופן אסטרטגי לבוא עם עשר רעיונות ראשוניים שעשויים לעשות עבור מוצרים מעולים כדי למכור באינטרנט. במהלך הפרקים הבאים, אנחנו נראה לך איך להעריך רעיונות למוצרים שלך יחד עם השוק עבורם, כך שתוכל להתמקד המוצר המושלם שלך.

הערה: למרות השתמשנו Google Trends כדי המראה עבור מגמות כלפי מעלה בכל המוצרים שלנו, זה לא צעד או דרישה הכרחית בשלב זה. יזמים רבים נבנו עסקים להצלחה עצומה מבוססים על מוצרים חדשים ו מושגים, כי עובר אליהם יוצרים אותה, לא היה שום עניין חיפוש בכלל.